Subscribe RSS

Klepki – stok na początek.

Klepki znajdują się w Wiśle (Wisła Malinka). Pomimo tego, że stopień trudności na tym stoku jest określany jako średni, to uważam, że jest to dobre miejsce dla początkującego narciarza. Oczywiście każdy powinien sam określić czy dany stok nie jest za trudny na jego możliwości, natomiast ja spędziłem na nim drugi dzień na nartach i nie było tak źle ( pierwszy dzień na stoku dla dzieci „Skrzat” :) ).

Długość trasy na klepkach wynosi 600 metrów, różnica wzniesień to 200 metrów. Stok jest oświetlony. Jest czynny od godziny 8:00 do teoretycznie ostatniego narciarza, w godzinach od 8:00 do 9:00 stok jest gratis. Napisałem teoretycznie, ponieważ przy mniejszej ilości osób mogą go po prostu zamknąć.
klep1Taką sytuację miałem w ostatnim roku, fajnie się jeździło, ale było mało osób, może 5 – 10 na stoku. Wtedy po prostu zatrzymano wyciąg jak nikogo na nim nie było i było po jeździe. Stok może być sztucznie naśnieżany (jest wyposażony w armatki śnieżne) oraz ratrak. Cena za 1 wyjazd w sezonie 2008/2009 wynosiła 2,70. Przy stoku znajduje się bar i płatny parking dla samochodów. Przy stoku jest również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Na stoku jest wyciąg jednoosobowy orczykowy (talerzykowy).
klep2
Oczywiście nic nie jest doskonałe, ten stok również ma wady. Po pierwsze armatki śniegowe są słabo zabezpieczone, po drugie na dole zjazdu na samym środku znajduje się słup, na którym nie da się ukryć słabszy narciarz może się boleśnie zatrzymać. Pomimo tego naprawdę polecam ten stok na zaczynanie swojej przygody z nartami. Tym bardziej, że ze szczytu stoku są naprawdę piękne widoki.

Szczegóły:
Nazwa: Klepki
Stopień trudności: średnio trudna
Długość [m]: 600
Różnica wzniesień [m]: 200
Oświetlenie: TAK
Ratrak: TAK
Naśnieżanie: TAK
Możliwość jazdy po zmroku: TAK
Strona www: http://www.klepki.wisla.pl/
Dane kontaktowe i adres:
43-460 Wisła
ul. Malinka (Wisła Malinka)
tel. 504102979

Poniżej zamieszczamy zrzut z mapy gogle, w którym miejscu znajduje się stok:

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*